حسنی
1397/7/8 يكشنبه رییس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی: نیاز حوزه به طلاب رسانه ای یک نیاز اساسی است رییس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه پژوهشگران و فعالان رسانه ای مجاهدان جامعه امروزی هستند گفت: نیاز حوزه به طلاب رسانه ای یک نیاز اساسی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، محمد حسنی در مراسم افتتاحیه دوره جدید تربیت مربی سواد رسانه که در نگارستان اشراق برگزار شد تصریح کرد: با توجه به معنای مجاهد و شرایط فرهنگی جامعه، پژوهشگران و فعالان رسانه ای مجاهدان جامعه امروزی هستند.
وی ادامه داد: مجاهد واقعی کسی است که بر اساس شرایط جامعه و به دور از جو های کاذب حاکم بر آن، بتواند با تحلیل و بررسی وقایع، اولویت سنجی خوبی داشته باشد و اقدامات در خور را نیاز انجام دهد.
رییس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قیام امام خمینی (ره) را نمونه ای بارز از اولویت سنجی دانست و تصریح کرد: مجاهد راستین کسی است که نیازها و اولویت ها را فدای سلایق شخصی نکند و بر اساس نیاز های موجود عمل کند، همانگونه که امام راحل در سال ها پیش عمل نمودند.
وی ادامه داد: هم اکنون نیز، شاید به دلیل آسیب های وارد شده بر پیکره اجتماع و فرهنگ جامعه است که رهبر معظم انقلاب می‌گویند با توجه به شرایط کنونی اگر به جای برخی دیگر بودم فضای مجازی را برای فعالیت انتخاب می‌کردم.
رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی خطاب به هنرجویان دوره تربیت مربی سواد رسانه گفت: اثرگذاری در حوزه رسانه نیازمند تلاش و کوشش مضاعف است و با پژوهش، تحلیل درست، دقیق و آگاهانه از رویداد ها است که این اثرگذاری پدید می‌آید.
وی نیاز حوزه به طلاب رسانه ای را یک نیاز اساسی برشمرد و اظهارداشت: نمی‌توان کسی را که فیلم های زیادی مشاهده  کرده و یا در فضاهای رسانه ای دیگر فعالیت سطحی دارد، یک فرد رسانه ای و باسواد خواند.

حسنی گفت: یک فرد و یا طلبه دارای سواد رسانه ای، کسی که است که اولا بتواند تحلیل درستی از فضاهای رسانه ای اعم از سینما، فضای مجازی و... داشته باشد، دوما دین و رسانه را به درستی در کنار و در راستای یکدیگر قرار دهد و سوما سعی بر تولید و تعمیق آثار فرهنگی، انقلابی و دین محور داشته باشد.

کلمات کليدي
سواد رسانه, تربیت مربی سواد رسانه, حسنی, مرکز فرهنگی هنری, دفتر تبلیغات اسلامی, قم, حوزه علمیه قم, پرتال
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آمادگی مذاکره و گفتگوی علمی با متخصصین تصوف را داریم
رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: آمادگی داریم با متخصصین تصوف جلسه مذاکره و مباحثه بگذاریم و گفت و گوی علمی صورت بگیرد.

یکی از وظایف دفتر تبلیغات اسلامی شناسایی جریان های انحرافی است
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: وظیفه دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد علمی، دینی و فرهنگی، این است که جریان هایی را که دچار اختلاف، زاویه و تضاد با محیط و فرهنگ عمومی هستند را شناسایی و وضعیت شناسی کند.

حرکت در مقابله با فرقه های انحرافی بسیار مفید و نافع است
آیت الله العظمی علوی گرگانی گفت: حرکت در مقابله با فرقه های انحرافی بسیار مفید و نافع است.

جلوگیری از پيشبرد اهداف فرقه‌هاي انحرافي با بهره گيري از رهنمودهاي اهل بيت(ع)
نماينده آيت الله العظمي سيستاني در ايران بر لزوم روشنگري و نقد انحرافات فرقه هاي صوفيه تاکید کرد.

فراخوان دوره های «تربیت پژوهشگر» با رویکرد مسئله محوری
مدیر گروه‌ مطالعات کاربردی اخلاق و تربیت اسلامی مرکز پژوهش های اسلامی معصومیه وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی از انتشار فراخوان دومین دوره جذب «تربیت پژوهشگر» ویژه خواهران طلبه خبر داد.  

همایش ملی تصوف؛ شاخصه ها و نقدها برگزار می شود
اولین همایش ملی تصوف؛ شاخصه ها و نقدها به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

اولین جشنواره ملی مهدویت برگزار می شود
اولین جشنواره ملی مهدویت در بخش های علمی،پژوهشی، فرهنگی و هنری و با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

دیدار جمعی از دست‌اندرکاران همایش ملی تصوف با آیت الله العظمی وحید خراسانی
آیت الله العظمی وحید خراسانی در دیدار با جمعی از دست‌اندرکاران همایش ملی تصوف، برگزاری این همایش را اقدامی بسیار مقدس دانست.

تصوف در مقابل ولایت اهل بیت(ع) قرار دارد
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با اشاره به ضرورت نقد علمی جریان تصوف، این اندیشه را در مقابل ولایت اهل بیت(ع) دانست. 

نفوذ تصوف با استفاده از نام عرفان در مراکز دینی
دبیر علمی همایش با اشاره به نفوذ تصوف با استفاده از نام عرفان و بزرگان عرفانی ما در مراکز دینی، از برگزاری همایشی برای بررسی و نقد اندیشه تصوف فرقه‌ای در مهرماه سال جاری خبر داد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما